Find at Mlinar store
NEW AT MLINAR! Creamy white chocolate ganache with raspberry pieces and white chocolate on a spelt sponge cake.
Category: Cakes and Desserts
Weight: 800 g
Energy content of product (KJ) (100g): 1709 KJ
Energy content of product (KCAL) (100g): 410 KCAL
Available at locations: Bale, Baška, Beli Manastir, Belišće, Bjelovar, Čakovec, Čepin, Crikvenica, Dugo Selo, Funtana, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Karlovac, Knin, Koprivnica, Križevci, Krk, Labin, Malinska, Novi Marof, Novi Vinodolski, Novigrad, Opatija, Osijek, Pakoštane, Pazin, Petrinja, Poreč, Požega, Preko, Primošten, Pula, Rijeka, Rogoznica, Rovinj, Samobor, Selce, Sesvete, Sesvete-Kraljevec, Šibenik, Sisak, Slavonski Brod, Split, Sveta Nedelja, Sveti Ivan Zelina, Trogir, Umag, Varaždin, Vinkovci, Virovitica, Višnjevac, Vodice, Vrbovec, Vrsar, Vukovar, Zadar, Zagreb, Zagreb-Buzin, Kukuljanovo
| Gluten | Yes |
|---|---|
| Milk | Yes |
| Eggs | Yes |
| Hazelnut | Yes |
| Almond | Yes |
| Peanuts | Yes |
| Mustard | May contain traces |
| Nuts | May contain traces |
| Sesame | May contain traces |
| Fats | 25.93 g |
|---|---|
| Saturated fatty acids | 14.45 g |
| Carbohydrates | 40.24 g |
| Sugar | 31.23 g |
| Protein | 3.84 g |
| Salt | 0.49 g |