Find at Mlinar store
NEW AT MLINAR! White chocolate ganache with toasted hazelnut paste and coco snack spread on a coconut sponge cake, decorated with coconut and coconut chips.
Category: Cakes and Desserts
Weight: 800 g
Energy content of product (KJ) (100g): 1897 KJ
Energy content of product (KCAL) (100g): 456 KCAL
Available at locations: Bale, Baška, Beli Manastir, Belišće, Bjelovar, Čakovec, Čepin, Crikvenica, Dugo Selo, Fažana, Funtana, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Karlovac, Knin, Koprivnica, Križevci, Krk, Labin, Malinska, Matulji, Medulin, Murter, Našice, Nedelišće, Novi Marof, Novi Vinodolski, Novigrad, Opatija, Osijek, Pakoštane, Pazin, Poreč, Požega, Preko, Primošten, Pula, Rijeka, Rogoznica, Rovinj, Samobor, Selce, Senj, Sesvete, Sesvete-Kraljevec, Šibenik, Sisak, Slavonski Brod, Split, Sveta Nedelja, Sveti Ivan Zelina, Tribunj, Trogir, Umag, Valpovo, Varaždin, Vinkovci, Virovitica, Višnjevac, Vodice, Vrbovec, Vrsar, Vukovar, Zadar, Zagreb, Zagreb-Buzin, Kukuljanovo
| Gluten | Yes |
|---|---|
| Milk | Yes |
| Eggs | Yes |
| Peanuts | Yes |
| Soy | Yes |
| Nuts | May contain traces |
| Sesame | May contain traces |
| Fats | 30.80 g |
|---|---|
| Saturated fatty acids | 15.14 g |
| Carbohydrates | 39.89 g |
| Sugar | 15.14 g |
| Protein | 4.78 g |
| Salt | 0.25 g |